Fulfillment CZ - manuál

Manuál

Rozdíl mezi fulfillmentem a dropshippingem

Obecně o fulfillmentu

Fulfillment je metoda využívána především eshopy, kteří nechtějí udržovat vlastní sklad produktů, nechtějí zasílat a fyzicky vyřizovat objednávky, chtějí se pouze starat o provoz a propagaci eshopu. Skladování a rozesílání zboží nechávají zcela na partnerských fulfillment firmách, které pracují jako jejich externí sklady.

Na první pohled by se mohlo zdát, že Fulfillment je stejný jako Dropshipping, není tomu tak. Rozdíl mezi těmito metodami je v tom, že eshop pracující v dropshipping režimu neprodává své zboží, ale zboží dropshippingového velkoobchodu. Kdežto eshop využívající fulfillment, prodává své zboží, které má uskladněné v externím skladě. V našem případě uskladníte své vlastní produkty u nás na centrálním skladě.

Společné mají obě metody způsob rozesílání produktů, kde je celá logistika prodeje kompletně v naší režii.

Nejsme jen klasický fulfillment!

Kromě klasických fulfillmentových služeb jako skladování, expedice atd. toho umíme mnohem více:

  • můžete přes nás nakupovat zboží od našich B2B dodavatelů
  • nemusíte ale nakupovat nic na sklad dopředu, nakoupíte až v okamžiku poptávky (zcela automatizovaně, postará se o to náš systém), v podstatě taková varianta dropshippingu, tak jak ho znáte ze zahraničí
  • můžete vaše zboží, které máte uskladněno na našem skladě nabídnout dalším fulfillmentovým klientům (takový velkoobchod)