Fulfillment CZ - manuál

Manuál

B2B katalog v kombinaci s Baselinker.com

Doplněk Fulfillment.cz - Baselinker.com je primárně určen pro klienty, kteří prodávají své vlastní zboží, tak to byl doplněk navržen, proto je nutné počítat s určitými omezeními v případě kombinace s B2B nákupy.

Pokud máte zájem o prodej zboží z B2B katalogu (karta Nákupy produktů) a zároveň chcete využívat doplněk Baselinker.com, je nutné řídit se následujícími podmínkami:


1) Veškeré produkty, které budete prodávat na vašem e-shopu a pocházejí z B2B katalogu, musí mít vytvořenou tzv. sekundární produktovou kartu. To lze udělat následujícím způsobem viz níže, v případě žádosti o založení více produktových karet najednou, stačí zaslat seznam kódů primárních produktů z B2B katalogu a my Vám k nim založíme sekundární produktové karty.


Sekundární produktová karta je vždy přímo přiřazená k Vašemu účtu, jde v podstatě o Váš vlastní produkt.

Ve vašem účtu tedy musíte mít nejprve založeny všechny produktové karty a až následně můžete nastavit propojení s Baselinker.com

2) Přenos objednávek

Přenos objednávek bude bez problémů fungovat za splnění podmínek:

- viz bod 1) = ke každému produktu z B2B katalogu bude založena sekundární produktová karta, v opačném případě přenos objednávky skončí chybou.

Pokud tedy například klient importuje na e-shop přes XML feed kompletní nabídku nějakého dodavatele a daný dodavatel přidá nový produkt, objednávka s tímto produktem by se do Fulfillment.cz nepřenesla, protože tento produkt právě ještě nemá založenou sekundární produktovou kartu.

- kód SKU bude vždy kód dodavatele, což je v případě sekundární produktové karty kód původního primárního produktu (u nás je to ten kód v závorce vždy) viz níže

3) Synchronizace skladu

Synchronizace skladu přes doplněk Baselinker.com / Fulfillment.cz není funkční a je nutné ji nechat vypnutou.

Důvodem je skutečnost, že sekundární produktové karty mají v 99 % případů skladovost 0 ks a na e-shopu by se tedy zobrazovalo vše jako "není skladem".


Synchronizaci skladu tedy musíte vyřešit mimo Baselinker, nabízí se řešení přes XML feedy, které si u nás vygenerujete s původními primárními produkty (sekce XML exporty) a dle nich pak budete synchronizovat skladovost.

Případně si u daných produktů z B2B katalogu nastavíte na e-shopu "na tvrdo" skladovost např. 5 ks.

Další možností je využít e-shopovou platformu Shoptet.cz, kde byl propojovací doplněk Fulfillment.cz vytvořen i s podporou B2B nákupů a vše funguje v souladu, jak se službou B2B tak se službou Fulfillment.cz.

Více zde: https://manual.dropshipping.cz/article?articleId=164